11 Kasım 2010 Perşembe

Süper anneanne işbaşı yaptı :)

Süper anneannenin kuzucuk oryantasyonu dün itibariyle başlamış bulunuyor.  Zaten 2 ay kendilerinde ikamet etmemiz nedeniyle anneannesi ve Ece birbirlerine oldukça alışıklar. Yine de bugün anneannenin 'kuzucukla başbaşa koca bir gün provası' yapmasını planlıyorduk. Ama tabi anne ve anneannenin biraradayken evde oturduğu şimdiye kadar hiç görülmedi, bugün de öyle olmadı. Üçümüz iki gündür o alışveriş merkezi senin bu alışveriş merkezi benim geziyoruz. Güya bana iş kıyafeti alacağız ama bu işten karlı çıkan kuzucuk oldu. Tabi boğazda kahvaltı keyfi yapmayı da ihmal etmedik. Malum süper anneanne boğaza gitmeden kendini İstanbul'a gelmiş saymaz. Yine de bütün günü kucak kucağa geçirdiler. Valla ikisinin keyfi öyle yerinde ki beni arayan soran yok. Ece anneannesinin kendisini biberonla beslemesini yadırgamadı bile hiç, yumuldu direk. Bizimkine yemek olsun da :) . Hatta annem Ece'yi benden daha iyi idare ediyor galiba, hiç huysuzluk yapmıyor bizimki ya da bana daha cok naz yapıyor.


Ve yarın zor bir gün olacak benim için. Neyseki meleğim anneannesine emanet, aklim onda kalmayacak, içim çok rahat. Kızım için zor bir gün olmasın da, benim için ne kadar zor olursa olsun ben idare ederim.

Şimdilik tek korkumuz, kuzucuk ile koca bir günün ardından anneannesinin pılını pırtını toplayıp ortadan kaybolması :)

5 yorum:

 1. Ah anneanneler olmasa biz ne yapardik.
  Gercekten de nazlari annelere bu kuzularin. Anneannelerde nedense pek bi sakinler :))

  YanıtlaSil
 2. Aynen öyle Ahucum.
  Benimki işe başladığımdan beri bana bir surat yapıyor akşamları görmelisin...5 dk. yan yan baktıktan sonra ancak gülmeye başlıyor...

  YanıtlaSil
 3. çok çok ama çoook şanslısın.anneni başına taç etsen yeridir arkadaş.ben kızımı bakıcı ellerine bırakmamak için işe dönemiyorum.

  YanıtlaSil
 4. SiTare, annemin kıymetini bilirim zaten hep :)
  Ama ona da kıyamıyorum artık, o yüzden dün itibariyle artık bir de bakıcımız var. Tabi bir süre yine annemin kontrolunde. Bakalım, bakıcı konsunda da şanslıyız gibi gözüküyor, inşallah böyle devam eder :)

  YanıtlaSil
 5. sznle ıltsme gecmk ıstyrm mumknmdr

  YanıtlaSil

Special design for Bir Ece Masalı by GeCe