31 Ocak 2012 Salı

Anne - Baba İş Bölümü

19 aylık Ece, anne ile babanın görevlerini çoktan belirlemiştir. Özellikle hassas olduğu iki konu var ki, asla taviz vermez, diğer konularda anne ve baba kendileri iş bölümü yapabilirler.

Hassas konuların başında uyku gelir. Anne evdeyken Ece mümkün değil annesiz uyumaz. Uyku saati gelince, annenin kucağında sütünü içer, öyle uykuya dalar. Arada anne yorgun olduğunda baba bin bir oyun Ece'yi kandırır, uyutur ama hele hele gece uyanmışsa mümkün değil baba ile kanmaz. Anne gelmezse çığlık kıyamet kopar!

Diğer bir hassas konu ise banyodur! Banyo baba ile yapılır. Annenin tek  görevi babaya asistanlık yapmaktır. Bornozu getir, kirli çamaşırları götür vs. Getir-götür işleri yani. Anne bir yanlışlık yapıp Ece ile banyoya girerse, itina ile küvetten dışarı çıkarılır, baba küvete sokulur. Banyo'daki bir diğer hassas konu, kaydırmazın üzerindeki Gak'lara (ördekler) basılmaması konusudur ki bu babanın hayatını baya bir zorlaştırır.

Bizde durum budur. Herkes görevini bilsin, aksi takdirde Ece'den fazla bir hoşgörü beklemesin!

P.S: Ama böyle tek eliyle elimi diğeriyle kulağımı (kulakçı olur kendisi) tutumuyor mu, bir de gözümün içine bakmıyor mu böyle, insan daha ne ister ki!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Special design for Bir Ece Masalı by GeCe