5 Eylül 2011 Pazartesi

Ece'siz ilk tatil...

Mayıs'taki Ece'li tatil tecrübemizden sonra, koca yaz bir daha tatile gitmeye hiç yeltenmemiştik ki, korktuğum başıma geldi. Bizim evdeki baba kişisi, 'Bizim tatile ihtiyacımız var' diye söylenmeye başladı. Ve üstüne üstlük, sadece söylenmekle kalmayıp, program bile yaptı. Bayram tatilinde, sadece 3 gece kalacaktık kuzucuktan ayrı. O 3 gece sonra 4 gece oldu tabi sonra.

Çocuklu ama çocuksuz 3 çift Çeşme'de aldık soluğu. Çocuklar hakkında konuşmayı yasakladık 4 gün boyunca :) Gezdik, tozduk, eğlendik. İlk gece, gecenin 3'ünde yatıp sabahın 9'unda gayet güzel uykumuzu almış halde uyanıp da buna anlam veremezken farkettik ki, biz 14 aydır ilk defa deliksiz uymuşuz.

Ece kuzusu da Yalova'da kaldı. Anneannesi, dedesi, dayısı herkes seferber oldu O'nu mutlu etmek için. Biz giderken el sallayıp uğurladı bizi. Kuzucuğum özellikle anneannesine alışık olduğu için içim çok rahattı zaten. Anneannesinin eteğinden ayrılmamış hiç 4 gün boyunca ama hiç de huysuzluk yapmamış onlara. Dönünce bizi görür  görmez önce bir şaşırdı, sonra tek kolunu uzattı bana sarıldı, öteki kolunu uzattı babasına sarıldı.

Çok özledik kızımızı ama ne yalan söyleyeyim, çok da iyi geldi bu tatil bize.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Special design for Bir Ece Masalı by GeCe